Srpen 2008

Festival v Cabourgu

31. srpna 2008 v 18:06 | Lena |  2007


Spiknutí střelného prachu

30. srpna 2008 v 20:31 | Lena |  Spiknutí střelného prachu

Trailer jsem nenašla, tak jsem vám sem dala aspoň ukázku.

Vojna a mír - trailer

30. srpna 2008 v 20:08 | Lena |  Vojna a mír

Kouzelné dobrodružství (Le Grand Meaulnes)

25. srpna 2008 v 18:07 | Lena |  Kouzelné dobrodružství
Le Grand Meaulnes....
Autor padl na začátku první světové války a zůstal po něm jediný román. Hrdinové knihy skutečně existovali - autorovi rodiče, přátelé a dívka, kterou osmnáctiletý Fournier potkal jednou v Paříži a na niž nepřestával myslet. Romantický příběh o první nesmělé a zárověň hluboké lásce je tedy vlastní autorův prožitek. Příběh vypráví František Seurel, na začátku knihy patnáctiletý. Je to syn chudých učitelů a kvůli svým nemocným kyčlím si toho zatím moc neužil. Změnilo se to příchodem Meaulnese, což byl sedmnáctiletý syn bohaté vdovy z jiné vsi, která ho přivedla k Františkovým rodičům na dostudování a zároveň na byt a stravu.Skamarádili se a Meaulnes se stal hlavní třídní hvězdou. Ovšem jen do doby, kdy ukradl povoz, aby mohl přivézt
Františkovy prarodiče z nádraží. Jenže neznal cestu a vrátil se až po třech dnech jako úplně jiný chlapec. Nic už ho nezajímalo a chlapce ze třídy to brzo přestalo bavit. Až po nějaké době svěřil Františkovi své tajemství o tom, kde byl a co dělal celé ty tři dny, co byl pryč. Vyprávěl o slavnosti na jistém panství, které se zúčastnil, tam poznal jednu dívku - Yvonnu de Galais. Měly to vlastně být slavnosti svatební, měl se ženit syn zámeckého pána, ten ale po příjezdu bez nevěsty slavnost ruší a záhadně mizí. Meaulnese svezou kus cesty domů v kočáře, zbytek došel pěšky. Po návratu je Meaulnes posedlý myšlenkou panství najít a znovu vidět tu dívku.
Bohužel si vůbec nepamatuje cestu a nezná ani název panství. Do třídy vstupuje nový žák - potulný komediant. Strhává na sebe pozornost a jednoho večera velí partě chlapců při přepadení Meaulnese. Ukradli mu z kapsy plánek cesty k panství. Meaulnes se chce pomstít, ale při úklidu ve škole ho komediant překvapí tím, že mu plánek odevzdá zpět, dokonce doplněný o další informace a chce se stát jejich přítelem. Prý na panství také kdysi byl, ale více už si nepamatuje. Složí přísahu, že si navzájem kdykoli pomohou. Meaulnes ovšem ve třídě poznává v komediantovi pána z tajemného panství, ale než se může zeptat na podrobnosti, komediant zmizí. Meaulnes získal jedinou stopu, která vedla k jistému domu v Paříži. Odchází, aby snad dívku našel tam. Po nějaké době přišly Františkovi tři dopisy, z posledního vyplývá, že už není žádná šance, dívka se prý vdala. Od té doby se Meaulnes neozývá. František se shodou náhod dovídá, kde žije ona záhadná dívka a že je dosud neprovdaná.Rozhodne se proto vyhledat Meaulnese a sděluje mu pozvání na slavnost, kde bude i jeho Yvonne. Meaulnes zprvu váhá, měl již sbaleno a chtěl druhý den odjet do Paříže, ale pak pozvání přijímá. Setkání probíhá rozpačitě, vypadá to, že už k sobě cestu nenajdou. Pak se ale Meaulnes vrací a žádá dívku o ruku. Po pěti měsících je svatba. Během tohoto období byl František jmenovám učitelem. Ve svatební den přišel tajně bratr nevěsty Franz (potulný komediant), aby si u Meaulnese vyžádal dávno složený slib. Na druhý den Meaulnes odchází do Paříže, aby našel Franzovu bývalou nevěstu. Co neví nikdo, že Meaulnes tuto ženu už zná. František docházel za Yvonnou na návštěvy a dovídá se, že čeká dítě. Meaulnes se stále nevrací. Dítě se narodilo a Yvonne umírá. Ze žalu umírá i její otec, který veškerý svůj majetek odkázal Františkovi. Ten se tedy usadil v domě a stará se o malou dcerku Yvonne.Na půdě nachází Meaulnesův deník, ve kterém je vše podstatné vysvětleno.Tenkrát, když František vyhledal Meaulnese, aby ho pozval na slavnost, chtěl Meaulnes odjet do Paříže za Valentinou (bývalá Franzova nevěsta), aby ji vyhledal a řekl jí, že ji miluje; po tom, co ji předtím zavrhl právě proto, že se dozvěděl, že ona je ta Franzova nevěsta. Jenomže pak se oženil s Yvonne a protože ho Franz prosil, ať mu najde jeho nevěstu, šel. Po roce se Meaulnes vrací, František se dovídá, že přivedl i Franze a jeho bývalou nevěstu a že teď oba hospodaří v malém domku. František je trochu zklamaný, v duchu už vidí, že Meaulnes bere svou dcerku a odchází s ní pryč.

Zoo international (2008)

24. srpna 2008 v 12:53 | Lena |  Magazines


Todd Selby

22. srpna 2008 v 21:14 | Lena |  Photoshoots

Headshoots

21. srpna 2008 v 20:44 | Lena |  Photos

1. spřátelený blog

21. srpna 2008 v 16:01 | Lena |  Spřátelené blogy
Tento blog patří opět Tynnis, ale tentokrát jenom jí. Na své si přijdou fanoušci dvojčat Phelpsových neboli Freda a George Weasleyových! Blog je totiž věnovám pouze jim! Nejdete ho tady: Phelps-twins.blog.cz

Pro Tynnis:


Pro mě od Tynnis - děkuju:-)Filmy s Clémence - rozcestník

20. srpna 2008 v 19:16 | Lena |  Films
(2002)

(2003)

(Bienvenue chez les Rozes)
2003

(Gunpowder, Treason and Plot)
2004

(Revelations)
2005

(Le Grand Meaulnes)
2006

(Le Dernier Gang)
2007

(2007)

(Guerre et Paix)
2007

(In Bruges)
2008

(2009)

(2009)

(2010)

(2010)
belle-clemence.blog.czÚvodní článek

19. srpna 2008 v 23:01 | Lena |  Moje kecy
Ahojky všichni, kdo zavítáte na tuhle stránku! Právě jsem ji založila a celou ji věnuji úžasné francouzské herečce Clémence Poésy. Zatím tady nic není, ale kdo by měl zájem, může se podívat na můj druhý blog, la-primavera.blog.cz a já se zatím budu se snažit to tady trochu uvést do takového stavu, aby se to opravdu dalo nazývat blog. Všechny fotky, které se tu objeví budou ze stránky clemence-poesy.org.